Medinis vaikystės svajonių  namelis

Nuosavas medyje įrengtas medinis namelis – tai kiekvieno vaiko svajonė. Tai puiki žaidimams, pripildyta lakia vaizduote, tampa magiška vieta. Konstrukcija aiškiai gali tapti tvirta pilimi ar piratų laivu. Namelio statyba, tai iššūkis, bet taip pat puiki pramoga visai šeimai. Patariame į ką atreipti dėmesį statant tokį objektą ir kaip tinkamai jį apsaugoti.

domek1

Kas iš suaugusių dar visai neseniai nesvajojo apie nuosavą „vilą“ arba bent mažą medyje įrengtą „M2“? Bėgant metams vaikiškos svajonės šioje srityje neiskiečia ir šiuolaikiniai vaikai taip pat dažnai svajoja apie nuosavą trobelę. Jų svajonių išpildymui reikia įdėti šiek darbo, bet viskas įmanoma. Dovana už įdėtą triūsą bus jūsų atžalų šypsena ir susižavėjimas.

Geras planas – pusė darbo
Tikro namelio įrengimui medyje reikia rankų darbo, vaizduotės ir sumanumo. Nėra dviejų tokių pačių medžių, todėl kiekvienas projektas turi būti pritaikytas kitokioms sąlygoms. Dėl to objekto statybą reikia gerai suplanuoti. Pradžioje reikia nuspręsti, kokiu būdu vaikai į jį pateks – per grindis, specialiomis kopėčiomis, lyno pagalba ar laipteliais? Tai, žinoma, tik kai kurios galimybės. Priklausomai nuo pasirinkimo namelio konstrukcija atrodys kitaip. Kurdami jos vizualizaciją įkvėpimo ieškokite internete. Kai jau pasirinksite geriausią variantą, tuomet pradėkite darbus. Pradžioje suraskite tinkamą medį. Jis turėtų būti sveikas, o kamienas pakankamai storas. Jei surasite vertą dėmesio egzempliorių, tai visas namelio svoris galės remtis į kamieną ir šakas. Be to, visą konstrukciją sutvirtinti į žemę įkastomis atramomis. Namelį reikėtų suplanuoti taip, kad būtų kuo stabilesnis ir netrukdytų normaliam medžio augimui. Namelio statybai geriausia naudoti natūralias medžiagas, visų pirma medieną, kuri yra ne tik graži, bet tinkamai apsaugota – ilgalaikė. Papildomas šios medžiagos panaudojimo pliusas – pakankamai lengvas apdirbimas. Kadangi namelį statome savo vaikams, tai būtinai prisiminkite apie saugumą. Konstrukcija neturėtų būti labai aukštai medyje. Verta aplink medį sukurti galimai storą amortizavimo sluoksnį, pvz. iš susmulkintos žievės. Iš medžio pagaminti namelio elementai turi būti apvaliomis briaunomis, o visi paviršiai gerai nušlifuoti ir be rakščių.

Tinkama apsauga iš lauko
Kad namelis tarnautų ilgai ir būtų atsparus atmosferos poveikiui bei vabzdžiams, jį būtina tinkamai apsaugoti. Apsauga būtina ir „fasadui“, namelio vidui bei visoms nupjautoms šakoms, išpjovoms ar gręžiniams. To dėka būsime tikri, kad mūsų darbo rezultatas gerai saugomas. Geras būdas užtikrinti atitinkamą apsauginį sluoksnį yra padengimas tinkama priemone. Pirmiausia medieną apsaugome bespalviu apsauginiu-dekoratyviniu VIDARON impregnantu. Bespalvis variantas bus pagrindas kitiems sluoksniams. Panaudotas kaip pagrindas impergnantas puikiai saugo medieną nuo grybelio, mėlynės ir vabzdžių, Giliai įsiskverbia į medžiagą ir užtikrina veiksmingą apsaugą nuo biologinių pavojų. Norėdami gauti pilną apsaugą, o prie progos nameliui suteikti estetišką išvaizdą, po impregnavimo praėjus 24 valandoms visus paviršius nušlifuoti švitriniu popieriumi, nuvalyti dulkes ir padengti spalvotu impregnantu, pvz. apsauginiu-dekoratyviniu VIDARON lakiniu beicu. Šis savo sudėtyje turi unikalias tris aukštos kokybės dervas ir jų dėka sudaro patvarius elastingus sluoksnius. Galite rinktis iš plačios spalvų gamos, pvz. auksinė pušis, amerikietiškas maumedis ar Kanados klevas. Lakinį beicą tepame ant viso paviršiaus vienodu sluoksniu pagal medžio rieves. Norėdami gauti veiksmingą apsaugą užteptkite bent du sluoksnius. Kitus sluoksnius reikėtų tepti praėjus 12 valandų, kai pirmas sluoksnis gerai išdžius. Dažyti galite teptuko, volelio pagalba ar purškiant oru. VIDARON lakinis beicas turi Teflon®surface protector, todėl užtikrina maksimalią apsaugą nuo klimato sąlygų poveikio. Impregnantu ar lakiniu beicu dažytiems paviršiams suteikiama 6 metų garantija.

Spalvotas vidus
Kai namelis jau bus pastatytas, o jo visi išoriniai elementai tinkamai apsaugoti, tada bus laikas užsiimti tinkamu vidaus įrengimu. Jam irgi reikalinga tinkama apsauga. Rinkdamiesi spalvas leiskite veikti vaizduotei, galų gale kuriame namelį savo vaikams. Gyvos, žavinčios spalvos bus paskata žaisti bei šaltinis kitiems naujiems kupiniems šypsenų nuotykių įkvėpimams vaikų sugalvotame pasaulyje. Ypač švelnus ir saugus mūsų vaikams produktas yra super efektyvus VIDARON lakinis beicas skirtas apsauginiam-dekoratyviam medienos dažymui.

domek2

Lakinis beicas puikiai tinka medinių žaislų bei žaidimo aikštelių elementų dažymui. Jis lengvai naudojamas ir gerai padengia. Po dažymo sudaro švelnius paviršius atsparius vandens, šviesos ir klimato poveikiui poveikiui. Šis produktas atitinka Europos „Žaislų saugumo“ standarto reikalavimus. Tikro namelio įrengimas medyje, tai tikras iššūkis, bet ir didžiulė kiekvieno meistro džiaugsmo priežastis. Galų gale, nieks taip nedžiugina, kaip pilnas susižavėjimo ir įvertinimo vaiko žvilgsnis, kuris būtent apie tai svajojo. Iš geros medienos bei tinkamai nuo klimato sąlygų apsaugota trobelė bus puiki žaidimų vieta ilgus metus.

  • domek2_8.jpg
  • domek1_8.jpg