Medinių laiptų renovacija

Mediniai elementai keri savo naturaliu žavesiu ir suteikia interjerui nepakartojamą atmosferą. Intensyviai naudojami vidaus mediniai laiptai laikui bėgant praranda savo blizgesį ir reikalauja atnaujinimo. Gerai atliktos renovacijos dėka galime laiptams suteikti „antrą gyvenimą“ ir iš naujo gerėtis puikia medienos išvaizda.

istock_000006938363large

Patalpų viduje naudojami laiptai ypač intensyviai trinami. Laikui bėgant laiptų medinės pakopos lupasi ir išsitrina, tampa mažiau estetiškos. Medinių laiptų renovacija susideda iš kelių gana paprastų veiksmų, nuo kurių priklauso galutinis efektas. Tinkamai atlikti darbai padės mums atgauti gražią konstrukcijos išvaizdą bei užtikrinti medinio paviršiaus ilgaamžiškumą.

Pagrindo paruošimas
Pagrindo paruošimas, tai pirmas ir nepaprastai svarbus medinių paviršių renovacijos etapas. Pradedame nuo besilupančių dangų ir paviršutinio papilkėjusio medienos sluoksnio pašalinimo. Šiems darbams atlikti, priklausomai nuo laiptų paviršiaus, panaudokite stambiagrūdį švitrinį popierių arba ekscentrinį šlifuoklį. Pasirinkę antrą variantą pagreitinsite darbus ir bus žymiai patogiau, jeigu turite didelių matmenų konstrukciją. Vietose, kuriose su ekscentriniu šlifuokliu patekti neįmanoma, medinį paviršių nušveiskite rankiniu būdu švitrinio popieriaus pagalba.
Jeigu tiksliai pašalinsime seno lakuoto ar dažyto paviršiaus sluoksnį, tuomet mums bus lengviau medieną padengti nauja pasirinkto apsauginio ar dekoratyvinio gaminio sluoksniu. Solidžiai parengus pagrindą produktas tepamas paprasčiau ir greičiau bei rezultate gaunamas tolygios spalvos paviršius su išraiškingu medienos struktūros brėžiniu.
Jei medinis paviršius turi defektų, tai juos galima užpildyti medienos spalvai pritaikytu VIDARON medienos glaistu. Užglaistytas vietas reikia nušlifuoti švitriniu popieriumi, o po to nuvalyti visas dulkes.

Produkto pasirinkimas
Medinių laiptų renovacijai galime naudoti medienos apsaugai ir dekoravimui skirtus gaminius. Pasirinkdami produktą turime atsiminti, kad laiptai yra intensyviai trinami ir gali būti mechaniškai pažeidžiami. Todėl privalome priimti sprendimus užtikrinančius estetiką ir tinkamą apsaugą.

vidaron_olej_750ml_copy.[1]vidaron_bezpodkladowy_750ml_copyvidaron_bejca_do_drewna_750ml_copy


Jeigu atnaujiname mažai naudojamus laiptus, tuomet galime panaudoti medieną saugančią ir puoselėjančią VIDARON alyvą medienai su natūraliu Carnauba vašku. Alyva tinkama naudoti tiek europietiškai, tiek egzotinei medienai, jos dėka gaunama pusiau matinė, medienos rieves išryškinanti apdaila.
Kai renovuojami, pavyzdžiui, pastoviai eksploatuojami koridoriaus laiptai, tuomet optimalus sprendimas bus produktų, užtikrinančių aukštą atsparumą trinčiai, panaudojimas. Patvarią dangą gausime panaudoję VIDARON medienos beicą bei vėliau ją apsaugoję VIDARON begrunčiu laku. Beicas skirtas medienos dažymui. Palaipsniui ir tolygiai įsigeria į medieną ir nepakelia jos pluoštų. Panaudojus šį produktą gaunama vienalytė paviršiaus spalva.

Gaminio tepimas
Parengus gruntą ir pasirinkus konkretų gaminį, galime pradėti jo tepimą. Prieš panaudojimą, produktą gerai išmaišyti, nes dėl to jo konsistencija ir spalva bus vienalytės. VIDARON alyvos ir beico skiesti nereikia.
Jeigu nusprendėme mūsų laiptus padengti alyva, tai kas 6 valandas tepame ją teptuko ar kempinės pagalba, du ar tris sluoksnius. Užtepus paskirus alyvos sluoksnius ir praėjus 15-20 min. medvilniniu skudurėliu ar pusiau sausa kempine nuo medienos paviršiaus pašaliname alyvos perteklių. Dėl to į medinę laiptų struktūrą įsiskverbs optimalus produkto kiekis.
Jeigu naudosime beicą, tuomet jį įtrinkite tampono ar skudurėlio pagalba, produkto perteklių pašalinkite, trinkite kol gausite vienalytę spalvą. Jeigu norime gauti intensyvesnę spalvą, tai kitą beico sluoksnį reikia tepti po 24 valandų. Praėjus 24 valandoms po paskutinio beico sluoksnio užtepimo, beicuotą paviršių apsaugoti bespalviu VIDARON begrunčiu laku. Lakas paviršiui suteiks atsparumą trinčiai, įbrėžimams ir mechaniniams pažeidimams. Lakuojame volelio lakavimui pagalba, tepame bent 2 sluoksnius kas 12 valandų.

shutterstock_134455472
Dėl medinių laiptų renovacijos išvengsime brangaus ir daug mūsų laiko reikalaujančio visos konstrukcijos keitimo, o medienai sugrąžinsime pirminį žavesį. Tinkamai atnaujinti laiptai mums tarnaus ilgus metus, namiškius džiugins nepakartojama išvaizda ir funkcionalumu. Dėl savarankiškai atliktos renovacijos būsite taip pat patenkinti savimi.

  • shutterstock_134455472_8.jpg
  • shutterstock_48271231_8.jpg
  • iStock_000006938363Large_8.jpg